הצללה לחתונה במצפה טל

האתגר

יום שישי בצהריים , בירה, שמש ואווירה מיוחדת, אווירת חג, אין כמו חתונות שישי בצהריים.
במצפה טל ישנה אנדרטה לזכר טל אשר נהרג במילוי תפקידו ביחידה מיוחדת, זהו אחד המקומות היפים בארץ. המצפה ממוקם בין הר הרצל לקיבוץ חולדה, מהמצפה ניתן לראות את מישור החוף ממערב והרי ירושלים ממזרח. ישנה מדשאה ענקית הנמצאת במרכז המצפה, במקום מתקיימים מסםפר קטן של אירועים באישור אשר מטרתם לכסות את עלויות האחזקה של האתר. פנה אלי תומר זילברשטיין המפיק הבלעדי לאתר זה בבקשה שנבצע הקמת הצללה ענקית בגודל של דונם וחצי, מאחר ויש חתונה ממש גדולה בשישי בצהריים ולזוג הצעיר רבה אורחים. לאור כמות האורחים הנכבד היה צורך בהקמת הצללה ענקית, דבר הדורש חיבורים של מספר יחידות של רשתות צל גדולות בשטח ותפירתן ליחידה אחת, לשם כך התחלנו בהכנת סקיצה מדויקת והתאמת המידות לשטח. כמו כן המצפה נמצא גבוהה מעל פני הים, דבר הדורש משנה בטיחות מהסיבה שככל שעולים בגובה כך יש רוחות יותר חזקות, לפיכך יש לקחת בחשבון במפתח של 30 מ' על 50 מ' מפרס ענק. במקרה שכזה לא חוסכים בעמודים, בנקודות עגינה ובחבלים, נערכים ללא חיסכון בשום אמצעי על מנת שההצללה תעבור אישור מהנדס קונסטרוקציה ושהאירוע יעבור בשלום.

הביצוע

תכנון קפדני של המידות של כל יחידה על גבי סקיצה, תוך תשומת לב ומחשבה של כווני השמש, מיקומי הברים ורחבת הריקודים. הכנת רשימת ציוד בדגש על כמות גדולה של יתדות וברזלי זווית לטובת העגינות ולעיגון העמודים המרכזיים. לאור המפתח הרחב ההצללה עולה במרכזה לגובה של 7.5 מ', מהשיא גובה ועד למסגרת ההצללה יש ירידה הדרגתית בשיפוע של כל חמישה מטרים ירידה של 50 ס"מ ועד לגובה 3 מ' במסגרת. לאחר שתכננו רבות, מורידים את המידע לרשימות ציוד טרם העמסה, מעמיסים את הציוד ויוצאים לשטח, כמובן לא לפני שעצרנו בדרך להתארגנות על מים, קפה וארוחת צהריים. בשטח נפרוס משטחי עבודה למרות שהשטח הוא דשא ומרגיש נקי, לא ניקח סיכון שההצללה החגיגית תוכתם בבוץ או תירטב, לאחר פריסת המשטחים (שמשונית דקה) נפרוס את כל היחידות ונחבר אותן אחת לשנייה על ידי תפירה מדויקת תוך התקנת קיבועים כל 5מ' על ידי ג'מבו עם אומים ושיבות, לאחר התפירות קבלנו יחידה אחת ענקית של 50/30 הפרוסה על כל השטח. מותחים את היחידה הענקית מהפינות לאורך ולרוחב, מקבעים ומתחילים לתקוע יתדות. את היתדות נתקע בקו ישר על ידי מתיחת חבל בין שתי נקודות, חשוב שכל שלב יהיה מדויק ומתוח, הדרך תקבע לנו את התוצאה, יורדים לפרטים הכי קטנים, לא חוסכים בזמן ובמאמץ, חשוב לנו מאוד האסתטיקה והבטיחות. לאחר המתיחות והכנת נקודות העגינה על ידי יתדות בכל המסגרת נתחיל בהנפת ההצללה, לבסוף ניישר קווים, ניישר עמודים, נכפיל חבלים, נקבע עמודים מרכזיים, נעשה פיניש יפה כולל ציפויי בד לבן במקומות הנדרשים ועד לתוצאה מושלמת.

התוצאה

יצרנו מתחם ענקי מוצל יפה ובטיחותי לחתונה על גבעה במצפה טל הצופה על מישור החוף והרי ירושלים, הזוג המאושר הגיע ולראות את השמחה שלו וההתלהבות מהעבודה שלנו היה שווה את הכול. הרי לא ניתן לקיים אירוע שישי צהריים ללא הצללה, אז נרתמנו למשימה המיוחדת והצלחנו לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. בהצללה לאירוע במצפה טל העמודים שלנו עזרו לחברת ההגברה והתאורה אשר תלו גופי תאורה במסגרת ההצללות ופרסו גרילנדות בכל המתחם. הצלחנו בזכות הצוות הנפלא להקים דונם וחצי של צל ביום אחד, בהצללה לכולם.

לפרטים נוספים ללא כל התחייבות